44 мерки за пречекорување на дозволената брзина на територија на СВР Битола

Play Video

На 02.09.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 44 мерки, од кои 29 за пречекорување на максималната дозволена брзина во населено место и 15 за пречекорување на брзината надвор од населено место. Откриени се и 10 други прекршоци.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи