ВИДЕО – Дел од атмосферата на првиот авторски концерт на The Hounds во Прилеп


The Honuds синоќа во домот за култура Марко Цепенков на летната сцена го одржа својот прв авторски концерт на кој што беше промовиран нивниот втор албум. Публиката имаше можност за прв пат да ги слушне овие песни, затоа што албумот официјално се уште не е промовиран. Еве дел од атмосферата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи