ВИДЕО – „Трка за Независност“ на 5 км. за прв пат во Крушево


„Трка за Независност“ беше насловена уличната трка долга 5 км. која вчера се одржа низ улиците во Крушево по повод 8 Септември, денот на независноста на Македонија и денот на ослободувањето на Крушево. Трката е завршен настан од проектот насловен како „Младински активизам за еко туризам“.  Учествуваа 50-тина натпреварувачи од повеќе градови. Сите се надеваат дека трката ќе прерасне во уште еден препознатлив бренд за Крушево. Настанот е поддржан од Агенција за млади и спорт, а организатор е НВО – Центар за хумани односи.

Погледнете како изгледаше настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи