ВМРО-ДПМНЕ: Кој им дозволи на СДСМ да користат училишни столчиња за партиска промоција и дали ќе платат за тоа?


За партиската промоција на Горан Сугарески, СДСМ користат училишни столчиња. Дали истите се од ООУ „Климент Охридски“, ООУ „Кочо Рацин“ и ЈОУ Градска библиотека „Борка Талески“ Прилеп? Кој им одобрил да ги користат и дали ќе платат надомест за користење? Дали се врши злоупотреба со користењето на истите? СДСМ и нивните политики се најлошото за нашата општина! Се вели во реакцијата на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи