Избирачкиот список до вчера го провериле 12 338 лица

Facebook
Twitter
Email
Print

Play Video

До вчера 12 338 лица се провериле во избирачкиот список, поднесени се вкупно 54 барања за запишување во избирачкиот список, 28 барање за бришење на податоците од избирачкиот список и 22 барања за измена на податоците во избирачкиот список.

Државната изборна комисија соопшти дека на е-маил адресата upisis@sec.mk  се поднесени вкупно 53 барања, а постапката за јавен увид во Избирачкиот список ќе трае до 9 септември 2021 година.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи