Никој не останал без лекарска грижа, вели Филипче

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција изјави дека состојбата во болниците е под контрола и дека сите пациенти без разлика на кое одделение тие престојуваат, сите добиле лекарска грижа.

„Во Клиничкиот центар на Интерните клиники и покрај тоа што се зафатени одделенијата со ковид пациенти за Неврологија, еден дел за уво, нос и грло и за дерматологија, останатите клиники се направени и зелени зони и место каде што се движат лекарите за вообичаените прегледи, така што на останатите клиники работата и покрај тоа што даваат кадар во ковид центрите не е запрен“, изјави Филипче.

Значи, посочи Филипче, целосно со целосен капацитет работат амбулантите и на гастро, и на пулмологија, целата Интерна клиника.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи