Падна интернетот, пописот е во прекин повеќе од 1 час

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Пописот на населението повеќе од еден час е во прекин поради пад на интернет врската. Првиот човек на Државниот завод за статистика, Апостол Симоски, за Сител, вели дека во координација со интернет провајдерот се прават напори да се воспостави врската и непречено да продолжи статистичката операција.

Според Симовски, апликацијата совршено функционира, но како што вели, постои глобален проблем со интернетот низ целата земја.

„Околу еден час нема интернет и е оневозможено попишувањето. Нема проблем во апликацијата со која се спроведува пописот, туку проблемот е во интернет конекцијата“, вели Симовски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи