Уапсен жител на Албанија кој предизвикал пожар во објект на превојот Плетвар

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Вчера утрото во Прилеп бил уапсен Албанец поради сомнеж дека предизвикал пожар на Плетвар, информираат од МВР.

„На 06.09.2021 во 06.00 часот во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода А.М.(54) од Република Албанија поради постоење основано сомнение дека предизвикал пожар во објект на превојот „Плетвар“ на патниот правец Прилеп – Градско“, велат од МВР.

Лицето е задржано за понатамошна постапка.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи