Филипче: Се движам накај Тетово, апелирам за смиреност

Facebook
Twitter
Email
Print


Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи извести дека е на пат кон Тетово каде целосно изгоре модуларната болница. Во модуларната болница беа сместени лицата заразени со коронавирус.

„Во моментов се движам накај Тетово каде, за жал, има пожар во Ковид центарот. Во најскоро време по увид на состојбата ќе споделиме официјални информации што точно се случува. Апелирам за смиреност додека ги чекаме деталите за несреќата“, напиша Филипче на Твитер.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи