Целосно изгоре ковид-центарот во Тетово, неофицијално има и повредени

Facebook
Twitter
Email
Print


Гори Ковид-центарот во Тетовската болница. На местотото интервенираат и пожарните екипи. Во моментов не се познати причините за пожарот, ниту дали има евентуални жртви. Но болни и изгорени повредени се изнесуваат од зградата во колички. Зградата е целосно изгорена.

Пожарот е активен речиси половина час, но нема знаци за смирување, густ чад и пламен се шири наоколу.

Извор: СДК.мк

Пожар во Ковид центарот

Posted by Тетово Инфо on Wednesday, 8 September 2021

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи