Владата донесе одлука: Странски експерти ќе помагаат во истрагата за пожарот

Facebook
Twitter
Email
Print


Владата денеска на вонредната седница донесе одлука да ја прифати понудата на дел од сојузничките сили во НАТО, стручни лица од нивните земји да помогнат во утврдување на причините за пожарот во Тетово.

„Владата им се заблагодарува на сите држави од регионот, од Европа и од светот, за изразеното сочувство за трагичниот настан и донесе одлука да ја прифати понудата на дел од сојузничките сили во НАТО да испратат во земјата стручни лица со највисок степен на експертиза во истраги за пожари за да помогнат во утврдувањето на причините за пожарот во модуларниот ковид центар во болницата во Тетово“, се вели во соопштението од Владата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи