Вучиќ: Подготвени сме да пружиме секаква братска помош, граѓаните на Македонија не се сами во оваа трагедија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска телефонски разговараше со премиерот  Зоран Заев по повод пожарот во болницата во Тетово. Во име на сите српски граѓани изрази сочувство до семејствата на жртвите, јави дописникот на МИА од Белград.

„Граѓаните на Србија се во болка заедно со луѓето во Тетово. Подготвени сме да пружиме секаква братска помош, бидејќи граѓаните на Македонија не се сами во оваа трагедија, потенцираше Вучиќ во телефонскиот разговор со премиерот Заев“, соопштија од прес – службата на српскиот претседател.

Тој на повредените им посака брзо и успешно закрепнување.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи