Од денес почнува со работа пунктот за вакцинација на УКИМ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вакциналниот пункт на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, од денес почнува со работа и истиот ќе биде отворен секој работен ден, од 8 до 14 часот.

Вакциналниот пункт е сместен на приземјето на Економскиот факултет.

Како што појасни ректорот на УКИМ, Никола Јанкуловски, во него ќе работат обучени лица, двајца доктори и две сестри од Поликлиниката на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Просторот е снабден со информатичка, како и медицинска опрема согласно постојниот протокол и потребите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи