Прогласена тридневна жалост во Тетово

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На седницата  на советот која се одржа утрово одлучивме да прогласиме три дена жалсот, кажа градоначалничката на Тетово, Теута Арифа.

„Како што веќе бевте информирани, се одржа седница на Советот. Дадени се три дена жалост, и исто така додека ги добиеме официјалните информации во однос на идентитетот на жртвите од енергентниот фонд што го имаме како општина Тетово ќе интервенираме до тие семејства“, изјави Теута.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи