Променливо облачно и посвежо време

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд претежно во западните и крајните источни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. УВ=4

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 11 °C до 19 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи