Сочувство од Советот на Европа за пожарот во Тетово

Facebook
Twitter
Email
Print


Во име на 47 земји членки на Советот на Европа, генералната секретарка на Советот на Европа Марија Пејчиновиќ Буриќ, изрази сочувство до Македонија за настраданите во пожарот во модуларната КОВИД болница во Тетово.

„Многу сум тажна. Моите мисли одат кон луѓето во Македонија и сите оние кои ги загубија своите најблиски“, се вели во твитот објавен од портпарлот на Советот на Европа Даниел Холтген.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи