Спасовски: Посветени сме за брзо разрешување на ситуацијата во Тетово

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во пожарот во Тетово, кој ја зафати модуларната болница и најави брзо разрешување на ситуацијата.

„Изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на починатите во пожарот во тетовскиот Ковид Центар и посакувам брзо закрепнување на повредените. Посветени сме на брзо разрешување на оваа ситуација“, напиша Спасовски.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи