Акциска контрола на СВР Битола: 126 санкции за брзо возење

Facebook
Twitter
Email
Print

Play Video

На 09.09.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 126 мерки, од кои 77 за пречекорување на максималната дозволена брзина во населено место и против 49 возачи за пречекорување на брзината надвор од населено место.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи