Заврши обдукцијата, идентификувани загинатите во пожарот во Тетово

Facebook
Twitter
Email
Print

Play Video

Преку ДНК анализи идентификувани се 14 лица коишто загинаа во пожарот. На обдукција е донесено и телото на помлада пациентка којашто починала непосредно пред пожарот, објави Дојче веле. Во текот на денот се очекува телата да им бидат предадени на семејствата на починатите. Идентификацијата на телата е извршена со помош на роднините на починатите, МВР и Одделот за потраги.

„Со помош на ДНК анализи идентификувани се телата на 14-мина коишто настрадаа во пожарот, а извршена е обдукција и на помлада пациентка, чие што тело дополнително е донесено во Институтот за судска медицина“, вели првиот човек на Институтот за судска медицина, Александар Станков за ДВ.

Во тек е истрага за причините за несреќата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи