Излезе првиот трејлер за долгоочекуваниот Матрикс 4

Излезе првиот трејлер за долгоочекуваното продолжение на Матрикс франшизата или „Воскреснувања“.

Познато е дека во ова продолжение ќе го видиме стариот тим, предводен од Кијану Ривс, кој го толкува ликот на Нео, како и актерката Кери Ен Мос, која го толкува ликот на Тринити. Покрај нив во филмот „Матрикс 4“ играат и Џејда Пинкет Смит како Ниобе, Ламберт Вилсон како Меровингјан и Даниел Бернхард како агентот Џонсон.

Филмот треба да излезе во кината на 22 декември 2021 година.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи