Наредните 10 дена сообраќајот на патот Прилеп – Ленишки мост по една коловозна лента

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


ЈП „Македонијапат“ известува дека од денес 10.09.2021 во наредните 10 дена на патниот правец А1К1 Прилеп – Ленишки мост поради изведување градежни работи (асфалтирање) собраќајот ќе се одвива наизменично по една коловозна лента за што е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи