Пендаровски: Јас да бев во таква позиција веднаш ќе си поднесев оставка

Facebook
Twitter
Email
Print


Претседателот Стево Пендаровски во интервју за „360 степени“ кое ќе се емитува вечерва рече дека доколку тој бил во таква позиција веднаш би поднел оставка за трагедијата во Тетово.

„Ако зборуваме за кривична одговорност или правна, јас би почекал да заврши истрагата. Но, ако зборуваме за морална одговорност, тогаш оние кои ме познаваат знаат дека кога јас би бил во ваква позиција, јас не би чекал ниту секунда, веднаш би поднел оставка од морални причини“, кажа Пендаровски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи