По заладувањето, следува топол викенд, на некои места и до 30 °C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови каде што ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=6

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 11 °C до 26 °C.

Викендов времето ќе биде потопло, сончево време се најавува и за двата денови.

Температурите на некои места ќе достигнат и над 30 степени Целзиусови.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи