Филипче закажа вонредна прес-конференција во 19 часот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерот за здравство, Венко Филипче закажа вонредна прес конференција.

Тој ќе се обрати вечерва во 19 часот, и не е познато зошто е ова обраќање на јавноста на Филипче.

Филипче вчера имаше прес-конференција на која соопшти детали за трагедијата во Тетово.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи