Прво место на Мартин Јованоски на Светскиот куп во параглајдерство во Турција!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Прилепчанецот Мартин Јованоски постигна огромен успех на Светскиот куп во параглајдерство во Турција, освојувајќи го првото место во категоријата прелети.

Јованоски со овој успех уште еднаш потврди дека е дел од светската елита од овој спорт.

 

Posted by Baki Schakirovski on Saturday, September 11, 2021

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи