Сончево со мала до умерена локална облачност

Facebook
Twitter
Email
Print


Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста од запад и југозапад ќе се зголемува и до крајот на денот ќе биде претежно облачно. Во текот на ноќта во југозападните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб променлив, а попладне вдолж Повардарието повремено умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 31 степен. УВ=6

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 10 °C до 27 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи