Бензините повторно поскапуваат, останува цената за дизелот

Facebook
Twitter
Email
Print

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за зголемување на малопродажните цени на бензините.

Според одлуката цената на бензините се зголемува за 1 денар, додека цената на дизелот останува иста.

Па така, малопродажната цена на Еуросупер 95 ќе изнесува 73 денари, додека таа на Еуросупер 98 ќе изнесува 75 денари.

Малопродажните цени на Еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се менуваат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи