Денеска сончево и топло време, од утре покачување на температурата и до 34 °C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието и засилен ветер од северен правец. Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд. УВ=6

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 13 °C до 28 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи