М-р Јане Станкоски носител на советничка листа на движењето ЛДП И ДОМ за Прилеп, Славе Петрески кандидат за градоначалник


Носител на советничката листата на граѓанското движење – Одлучно за промени на ЛДП И ДОМ за совет во општина Прилеп е М-р Станкоски Јане, магистер по менаџмент на природни ресурси и животна средина, моментално директор на компанијата за откуп и преработка на тутун СЕКЕ и како истакнат стручнак од пракса предавач на Факултет за земјоделски науки и храна- при УКИМ во Скопје.

Станкоски Јане е роден во Прилеп, сопруг  и  татко на три деца. Целиот свој работен век е во бизнисот поврзан со земјоделството, а еден период го помина како директор на земјоделски инспекторат на Македонија.

Граѓанско движење -Одлучно за промени на ЛДП И ДОМ на претстојните локални избори има и кандидат за градоначалник за градот Прилеп а тоа е  Славе Петрески –стопанственик и бизнисмен.

ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ!!!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи