Туристички водич за Маркови кули и Варош


Археологот Душко Темелкоски во соработка со историчарот на уметност, Мимоза Христоска од галеријата за икони го издаде својот втор туристички водич овој пат за Маркови кули и Варош. Првиот водич беше за античкото културно наследство во Прилеп.

Водичот како и минатиот пат финансиски го покрива Кирил Котески, газдата на Тобако центар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи