Туристички водич за Маркови кули и Варош

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Археологот Душко Темелкоски во соработка со историчарот на уметност, Мимоза Христоска од галеријата за икони го издаде својот втор туристички водич овој пат за Маркови кули и Варош. Првиот водич беше за античкото културно наследство во Прилеп.

Водичот како и минатиот пат финансиски го покрива Кирил Котески, газдата на Тобако центар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи