Сончево и топло време со максимална температура до 30 °C

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 35 степени.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 8 °C до 30 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи