Дел од Крушево без вода поради премостување на линија

Play Video

ЈП „Комуна“ Крушево работи на премостување на линија, меѓу другото, и со оглед на тоа прекин на вода ќе имаат следните делови од град Крушево:

Хотелска зона
СОУ „Наум Наумовски Борче“
Делови од улиците:
Тодор Проески, Томе Никле, Мише Ефтим, Коча Миленку, Никола Карев и Манчу Матак

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи