Аудио касета со снимка на која Џон Ленон пее досега необјавени песни ставена на аукција

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Аудиокасета со снимка на која Џон Ленон пее досега необјавени песни за време на неговиот престој во Данска 1970 година, ќе биде ставена на аукција. Аудиокасетата е проценета меѓу 27.000 и 40.000 евра и трае 33 минути. Аукцијата ќе се одржи на 28 септември во Копенхаген, Данска објави аукциската куќа „Брун Расмусен“.

Снимката е сосема уникатна бидејќи содржи и разговор.

Снимена е по прес-конференција, кога средношколци, заедно со неколку новинари разговарале со Ленон, па тој им отпеал неколку песни.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи