Заев: Не размислувам за оставка – за што, за Мицкоски да дојде, премиер да биде?

Facebook
Twitter
Email
Print


Премиерот Зоран Заев денеска рече дека не размислува да даде оставка во одговор на прашањето дали размислувал да си поднесе оставка од морални причини.

„За што, Мицкоски да дојде премиер да биде? Не, не размислував. Затоа што Мицкоски ќе биде премиер или заменик премиер претседателот на Алијанса, Зијадин Села, кога ќе заслужат. Кога ќе имаат емпатија со народот. Кога ќе бидат тука да помогнат, кога ќе дадат идеји. А не вака грозотијата да ја користат на најлош начин. Кога е во длабока болка и црнина целата наша држава и народ. И тоа за трите дена жалост, без да мислат за чувствата на децата, на родителите и на сите нас“, рече Заев.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи