ДУИ на локални избори со слоган „Изберете живот, гласајте зелено“

Facebook
Twitter
Email
Print


„Изберете живот, гласајте зелено“ е слоганот под кој на овие локални избори ќе настапи ДУИ на локалните избори, информираше денеска на прес -конференција портпаролот на ДУИ, Бујар Османи.

 „Изберете живот, гласајте зелено“, ова е слоганот со кој ДУИ ќе учествува на локалните избори, бидејќи заедно мора да го оствариме зелениот сон. Изборната кампања треба да расветли како нашите кандидатите уште повеќе ќе ги развијат нашите општини. Како ќе ги направат помодерни и како повеќе ќе ги вклучат граѓаните и секој ден ќе го слушаат нивниот глас. Ние како ДУИ се обидовме да останеме партија на дадениот збор и на реализирано дело, затоа се договоривеме со сите кандидати да се придржуваат до зелената агенда за подобрување на квалитетот на живот“, изјави Османи.

Тој додаде дека кандидатите за градоначалници ќе најават модерна инфраструктураа, чиста и евтина енергија за сите граѓани, создавање на одржливи работни места за поттикнување на економијата и уште позелени општини.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи