Урнати дрвја во Прилеп поради силното невреме

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Невремето кое што пред малку го зафати Прилеп урна неколку дрвја во паркот кај Основниот суд. Урнатите дрвја предизвикаа штета на оградата од судот. Урнати гранки имаше и на булеварот „Гоце Делчев“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи