Горивата со нови цени од полноќ

Facebook
Twitter
Email
Print


Од ноќеска на полноќ цената на дизелот се намалува за 1,5 денар, а цените на бензините остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за 1 денар.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,786 денар килограм.

Од 21.9.2021 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 73,00 (денари/литар);

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 75,00 (денари/литар);

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 62,00 (денари/литар);

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 64,00 (денари/литар) и

Мазут М-1 НС 39,181 (денари/килограм).

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи