ДИК ги објави сите кандидати за градоначалници и советници на листи

Facebook
Twitter
Email
Print


Државната изборна комисија на својата интернет страница ги потврди кандидатурите за градоначалници на општините и на Град Скопје, како и листите со кандидати за советници. Локалните избори ќе се одржат на 17 октомври, за кога е закажан првиот круг на гласање.

Пребарувачот за кандидатите за градоначалници може да го видите ОВДЕ, а на истото мени може да се пронајдат сите кандидати за советници.

Претходниот викенд заврши рокот за поднесување на кандидатурите од страна на партиите и независните кандидати, а во текот на минатата недела се обработуваа податоците и се вршеа проверки од страна на ДИК.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи