Заев за оставките: Сигурно приметивте дека ова стана банално

Facebook
Twitter
Email
Print


Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање изјави дека темата со оставките за пожарот во модуларната болница во Тетово станува банална. Како што вели тој, по завршувањето на истрагата ќе го каже својот став за понудените и поднесените оставки на двајцата директори во тетовската болница, заменик минитерот и министерот за здравство.

„Сигурно и вие приметивте дека ова стана банално веќе целото, сите овие денови. Моралната одговорност е испорачана од страна на директорот, економскиот директор, заменик министерот и од министерот. Кажав на почетокот и ќе повторам, истрагата да заврши, да ги видиме резултатите од вештачењето и ќе го кажам мојот став“, кажа Заев.

Премиерот Зоран Заев се обраќа на медиумите

Премиерот Зоран Заев се обраќа на медиумите
Kryeministri #ZoranZaev, jep deklaratë për media

Posted by TV21 on Monday, 20 September 2021

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи