Заев: Што треба, сите да се посипеме со пепел или бензин и да се запалиме?

Facebook
Twitter
Email
Print


На новинарските прашања за начинот на изградба на модуларната болница во Тетово премиерот Зоран Заев одговори дека таквиот вид болници не се поставувале со дозвола, туку со решение за примопредавање, бидејќи се контејнери кои се прават во фабрики и потоа се монтираат.

„Сите знаеме дека државата не градеше со одобрение за градба на статики, како што се градат сите болници. Ова беа модуларни контејнери и за нив има примопредавање, а не употребна дозвола“, одговори Заев, и притоа додаде дека со слична постапка се поставуваат и маси пред кафулиња.

Премиерот Зоран Заев се обраќа на медиумите

Премиерот Зоран Заев се обраќа на медиумите
Kryeministri #ZoranZaev, jep deklaratë për media

Posted by TV21 on Monday, 20 September 2021

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи