ШК Прилеп го победи Офершпил на светскиот првак Карлсен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Шахистите на ШК Прилеп се наjпријатното изненадување на Европскиот клупски куп што се игра во хотелот Дрим во Струга.

Прилепчани во второто коло ја забележаа и втората победа на првенството и тоа совладувајќи го со 4,5-1,5  норвешкиот првак Офершпил за кој настапува и светскиот првак Магнус Карлсен.
Втора победа забележа и шампионот Алкалоид кој за противник го имаше српскиот клуб Рума додека порази доживејаа Асеко Гамбит и Гостивар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи