25 казни за возачи на мотоцикли на територија на СВР Битола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 19.09.2021 во периодот од 16.00 до 22.00 часот на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Притоа, биле констатирани 25 прекршоци и против возачите биле поднесени соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи