Последен летен ден, од утре почнува есента

Facebook
Twitter
Email
Print


Мирисот на жештината, блесокот на сонцето, одблесокот на сончевите зраци во водата, раззеленетите паркови, расцветаните градини, разиграните облачиња, плажа, немирни бранови…

Секое годишно време има свои предности и носи различни убавини, но дојде и последниот ден од летото. Денеска заминува летото, утре во Македонија и на северната хемисфера календарски започнува есента.

Во истовреме на јужната Земјина полутопка ќе почне пролетта.

На првиот есенски ден времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи