Продолжува реконструкцијата на дел од улица Питу Гули

Продолжува реконструкцијата на улицата „Питу Гули“, вклучувајќи и изградба на паркинг. Градоначалникот на општина Крушево, Томе Христоски изврши увид во градежните работи.

„Проблемите и пречките ги надминавме, продолжуваме со изградба на ул. „Питу Гули“. Дополнително, на овој простор, веднаш до хотелската зона ќе биде изграден и паркинг. Продолжуваме со работа за поубаво Крушево“, изјави градоначалникот Христоски по увидот.

Овој проект се имплементира во рамки на Проектот за поврзување на локални патишта финансиран од Светска Банка и имплементиран од Министерство за транспорт и врски со општина Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи