Значително посвежо време со умерен до засилен ветер

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 12 °C до 21 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес и утре времето ќе биде значително посвежо со умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец. Од утре до сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи