Облачно и ветровито со повремен засилен северен ветер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска:
Претпладне променливо облачно со сончеви периоди, во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, особено претпладне. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 5 °C до 19 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес ќе биде ветровито со повремено засилен северен ветер вдолж Повардарието. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи