Приведен 39 годишен прилепчанец, пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 22.09.2021 во населба Точила во Прилеп, полициски службеници од Полициската станица Прилеп го лишиле од слобода В.Д.(39) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом и други простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи