ВИДЕО – Кандидатите за градоначалници на Прилеп го потпишаа Кодексот за фер и демократски избори

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Кандидатите за градоначалници на Прилеп Славе Петрески од ЛДП и ДОМ, Зоран Митрески од Интегра, Борче Јовчески од ВМРО-ДПМНЕ, Горан Сугарески од СДСМ, како и независниот кандидат Жаре Стеваноски денеска во големата го сала на Општина Прилеп го потпишаа Кодексот за фер и демократски избори.

Претседателот на ОИК Валентин Божиноски кој им го врачи потпишаниот Кодекс, посака фер, мирна и демократска кампања.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи