Сончево време, пораст на температурата, во недела до 32 °C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Времето денеска ќе биде наутро студено, а во текот на денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 0 °C до 24 °C.

До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени.

Прогноза за 26.09.2021 (недела) – се очекува пораст на температурата.

Минимална температура: 4°C до 13°C

Максимална температура: 26°C до 32°C

Наутро свежо, преку денот сончево и топло со мала локална облачност.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи