Денеска сончево и топло време, од утре нестабилно, променливо облачно и посвежо

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува. Во текот на ноќта ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 33 степени.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 7 °C до 30 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи